KUL Logo

Psychologia Inspirującego Przywództwa



CEL STUDIÓW:

Celem studiów jest wyposażenie uczestników w wiedzę, praktyczne narzędzia oraz umiejętności w zakresie przywództwa: przewodzenia sobie (Self Leadership) oraz przewodzenia zespołom (Team Leadership).

Studia te będą miały charakter zarówno teoretyczny – wykładowy, jak i laboratoryjny.

ADRESACI:

Studia podyplomowe w zakresie psychologii przywództwa skierowane do kadr kierowniczych, zarządczych i przedsiębiorców. Ich celem ma być wyposażenie uczestników w wiedzę, praktyczne narzędzia oraz umiejętności w zakresie przywództwa: przewodzenia sobie (Self Leadership) oraz przewodzenia zespołom (Team Leadership).

Studia te będą miały charakter zarówno teoretyczny – wykładowy, jak i laboratoryjny.

Absolwent studiów podyplomowych w zakresie Psychologia Inspirującego Przywództwa będzie się mógł wykazać wiedzą i praktycznym doświadczeniem w zakresie:

•       Przywództwa (czym jest przywództwo, cele przywództwa, miara skuteczności przywództwa, modele przywództwa, ocena własnych kompetencji przywódczych 360, kompetencje przywódcze).

•       Inspirowania, motywowania i etycznego wywierania wpływu w zarządzaniu i pracy z ludźmi (Profile osobowości, integralność i wartości lidera i organizacji, Outcome Based Thinking, Model ABDC Emocji, Komunikacyjne schody do nieba).

•       Skutecznej komunikacji i wystąpień publicznych z uwzględnieniem uwarunkowań międzykulturowych (Komunikacyjne schody do nieba, 3E/Blue Ocean Leadership)

•       Zarządzania konfliktami (Komunikacja bez przemocy, Crucial Confrontations, Trójkąt dramatyczny Karpmana, udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnych).

Zarządzania stresem i zarządzania zrachowaniami w sytuacji trudnych emocji (Self-Care, Work-Life Balance/Work-Life Integration, Well-Being, Emotional Agility, techniki relaksacji).

Maciej Wiśniewski (mgr, MBA) – specjalista-praktyk w zakresie zarzadzania i przywództwa, zarządzania i psychologii przywództwa, Executive coach i mentor, manager. Absolwent The University of Chicago (MBA, Booth School od Business), The University of Navarra (IESE Business School w Barcelonie), Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Przez 20 lat manager, partner, członek i przeze zarządu w czołowych międzynarodowych formach doradczych i technologicznych: Andersen Consulting (obecnie Accenture), Andersen Business Consulting, Deloitte, S&T Services (obecnie Axians) i Fujitsu Technologu Solutions. W latach 2011 – 2024 wykładowca Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2023 r wykładowca na strudiach podyplomowych MBA na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Założyciel i prezes Inspire Leadership Sp. z o.o. – pracuje z czołowymi polski i międzynawowymi firmami w zakresie rozwoju kompetencji porzywódczych.

Piotr Postępski (mgr, DVM – dr weterynarii, CM) – specjalista-praktyk w zakresie zarzadzania i przywództwa międzykulturowego. Ekspert w zakresie rezyliencji i well-being w praktyce liderskiej. Absolwent The London Business School (Wielka Brytania), The Charted Marketing Insitiute (Wielka Brytania), Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego Lubinie. Od 2008 roku manager w czołowych międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych (Pfizer, Novartis) – w obszarze farmacji weterynaryjnej. Od 10 lat czołowy manager w ECO Animal Health (Londyn) – obecnie nadzorujący globalnie działalność handlową i rozwojową (przejęcia i fuzje) grupy ECO na całym świecie.

Angelika Chimkowska (mgr) – strateg Social Sellingu i Silnych Marek. Specjalizuje się w tworzeniu skutecznej komunikacji i sprzedaży wykorzystującej social selling. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Executive MBA) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada unikalne managerskie doświadczenie ponad 16 lat w branży B2B (6 lat brand marketing, 10 lat sprzedaż) dla wielu znanych marek i firm (m.in. Henkel, Lyreco, L’Oreal). Autorka dwóch książek: „Psychologia zmiany w życiu i biznesie” oraz „Silna Maraka na Linkedin, czyli social selling w praktyce”. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Prelegentka prestiżowych konferencji m.in. Pulsu Biznesu czy Europejskie Forum Gospodarcze, Social Media Week czy Festiwal Innowacji Małopolska.

Marek Gliwny (mgr) – specjalista-praktyk w zakresie zarzadzania i przywództwa, coach, mentor i trener z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu. Absolwent Manchester Metropolitan University (USA), Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS w Poznaniu, oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Był członkiem rady nadzorczej BRE Wealth Management. Wcześniej pracował w BRE Bank, Multibank, Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, HSBC Bank Polska. Wykładowca akademicki – współpracuje z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu (zajęcia z modułów: stres, pracoholizm, wypalenie zawodowe, profilaktyka mobbingu); kierownik studiów podyplomowych: Psychologia w Sprzedaży; w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie prowadzi zajęcia studiów podyplomowych w modułach związanych z kompetencjami menedżerskimi; w Wyższej Szkole Bankowej jest kierownikiem kierunku: Psychologia w biznesie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej oraz Stowarzyszenia Absolwentów MBA. Przez 2 lata zarządzał sprzedażą oferty szkoleniowo-konferencyjnej w ICAN

Katarzyna Kuciel (mgr) – Psycholog, specjalistka w zakresie diagnozy i rozwoju kompetencji managerów i ekspertów i budowaniu odporności psychicznej. Ukończyła Executive MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania, Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Katarzyna pracuje jako konsultant, trener i coach – jej dotychczasowy dorobek obejmuje m.in, blisko 1000 h indywidualnych coachingów dla średniej i wyższej kadry menedżerskiej, 2 certyfikaty międzynarodowe. W pracy coachingowej Katarzyna wspiera menedżerów w rozwoju ich potencjału przywódczego, w efektywnym budowanie zespołu, delegowaniu zadań, rozwijaniu i wspieraniu podwładnych, w skutecznej komunikacji z podwładnymi i przełożonymi, w świadomym budowaniu ich wizerunku lidera w organizacji.

Piotr Mamcarz (dr, MBA) – pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył polsko-amerykańskie podyplomowe studia Master of Business Administration oraz studia w zakresie analiz statystycznych, psychoterapii, zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii transportu i pedagogiki. Jest certyfikowanym coachem, tutorem i trenerem kompetencji miękkich. Był stypendystą programu Top 500 Innovators i ukończyłem studia z komercjalizacji i zarządzania na Stanford University. Odbył staże badawczo-naukowe, m.in. w Rice University w Houston, USA, Fraunhofer w Niemczech, Max-Planck Institute w Niemczech, IBM Thomas J. Watson Research Center w USA oraz University of Massachusetts. Był kierownikiem projektów badawczych w obszarze grywalizacji i gammifikacji, a obecnie prowadzi projekty naukowe w obszarze psychologii pozytywnej we współpracy z naukowcami z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoch, USA, Słowacji, Litwy i Czech. Dodatkowo, jest kierownikiem studiów podyplomowych w dziedzinie psychologii transportu, psychotraumatologii i psychoonkologii. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i diagnostyce.

Celem kształcenia na studiach podyplomowych w zakresie Psychologia Inspirującego Przywództwa w KUL jest przygotowanie absolwentów do podejmowania samodzielnych decyzji w obszarze przywództwa i podwyższenie kompetencji przywódczych i zarządczych poprzez zdobycie wiedzy i praktycznego doświadczenia w pracy grupowej w zakresie:

1.     Kompetencji osobistych lidera:

a.      Samoświadomość własnych emocji i zachowań (Self-Awareness).

b.     Świadome zarządzanie sobą (Self-management) w sytuacjach przywódczych i zarządczych.

2.     Kompetencji społecznych wymaganych od skutecznych liderów:

a.      Świadomość społeczna (Social Awareness) – identyfikowanie emocji i zachowań innych ludzi.

b.     Zarządzania relacjami (Relationship Management) – budowy relacji, skutecznej komunikacji, wpływu, skuteczności, rozwoju ludzi oraz budowy pozycji autorytetu dla ludzi w grupie.

 

Powyższe kompetencje są konieczne na różnych szczeblach zarządzania w organizacjach działających w obrębie sektora prywatnego, publicznego i społecznego.

Uzupełnieniem tak określonego profilu kompetencyjnego absolwenta jest zakładane, posiadane już przez absolwenta doświadczenie w kierowaniu i pracy z ludźmi na stanowisku kierowniczym, gdzie oczekiwany jest od niego wpływ, delegowanie, upełnomocnianie, rozliczanie, rozwój innych. Ukończenie studiów podyplomowych będzie umożliwiało absolwentom dalszą poprawę własnej skuteczności oraz skuteczności organizacji, którymi kierują.

TERMINY ZJAZDÓW

 

SEMESTR ZIMOWY

12-13.10.2024

26-27.10.2024

09-10.11.2024

23-24.11.2024

07-08.12.2024

14-15.12.2024

11-12.01.2025

25-26.01.2025

08-09.02.2025

22-23.02.2025

 

SEMESTR LETNI

08-09.03.2025

22-23.03.2025

05-06.04.2025

10-11.05.2025

24-25.05.2025

14-15.06.2025

28-29.06.2025

05-06.07.2024


Opłata za semestr: 3 000 zł | Ilość semestrów: 2

Limit miejsc: 20

Istnieje możliwość płatności w ratach – max. 3 raty za każdy semestr.

Opłatę za semestr lub pierwszą ratę należy uiścić w ciągu 7 dni od zakończenia rekrutacji.



Zapisz się/zarejestruj

Zajęcia odbywają się hybrydowo.
Opłata za semestr: 3 000 zł (możliwe raty).
Liczba semestrów: 2
Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele.

 
KIEROWNIK STUDIÓW

dr Piotr Mamcarz, MBA
pmamcarz@kul.pl

 SEKRETARIAT STUDIÓW

+48 81 445 39 96

+48 81 445 39 98

+48 502 681 994

centrumsp@kul.pl

Zasady rekrutacji
Zapisz się/zarejestruj