Historia i WOS (doskonalące)

CEL STUDIÓW:

Celem studiów jest odpowiedź na zapotrzebowanie doskonalenia się przez osoby zainteresowane historią oraz wiedzą o społeczeństwie i polityce.

ADRESACI:

Absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich)

Studia doskonalące skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych historią i wiedzą o społeczeństwie, które jednak nie potrzebują państwowych uprawnień do nauczania tych przedmiotów w szkole.

Przedmioty związane z historią (180h) obejmują kolejno dzieje epok: starożytności, średniowiecza, nowożytności, XIX w. oraz historii najnowszej. Nauczanie każdej z epok obejmuje zarówno wykłady, jak i konwersatoria.
Przedmioty związane z wiedzą o społeczeństwie (180 h) obejmują dwa bloki: pierwszy poświęcony zagadnieniom prawno-ustrojowym (Podstawy wiedzy o państwie i prawie, System polityczny i ustrojowy RP, Społeczeństwo obywatelskie i samorząd terytorialny, Prawa człowieka), drugi zaś związany z zagadnieniami współczesnych wyzwań politycznych i bezpieczeństwa w świecie (Współczesne konflikty zbrojne, Współczesne systemy polityczne i organizacje międzynarodowe (UE, ONZ), Geopolityka). Przedmioty związane z wiedzą o społeczeństwie prowadzone będą w formie wykładów.

Dr hab. Maciej Münnich, prof. KUL – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii starożytnej oraz w dziejach najnowszych Bliskiego Wschodu
Dr hab. Andrzej Niewiński, prof. KUL – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii średniowiecznej.
Dr hab. Arkadiusz Stasiak, prof. KUL – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii nowożytnej.
Dr Marcin Baranowski – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii XIXw.
Dr hab. Ewa Rzeczkowska – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii najnowszej.
Dr hab. Jarosław Rabiński, prof. KUL – wykładowca Instytutu Historii KUL, specjalista w zakresie historii najnowszej.
Dr Lech Buczek – wykładowca Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, specjalista w zakresie prawa międzynarodowego.
Dr Maciej Gapski – wykładowca Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, specjalista w zakresie prawa wyborczego.
Dr hab. Wojciech Wytrążek – wykładowca Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, specjalista w zakresie prawa samorządu terytorialnego.
Dr Robert Tabaszewski – wykładowca Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, specjalista w zakresie praw człowieka.
Dr Grzegorz Tutak – wykładowca Wydziału Nauk Społecznych, specjalista w zakresie problematyki imigracji.
Dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL – wykładowca Wydziału Nauk Społecznych, specjalista w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Opłata za semestr: 1 300 zł | Ilość semestrów: 3

Istnieje możliwość płatności w ratach – max. 3 raty za każdy semestr.

Opłatę za semestr lub pierwszą ratę należy uiścić w ciągu 7 dni od zakończenia rekrutacji.

Zapisz się/zarejestruj

Zajęcia prowadzone są hybrydowo.
Opłata za semestr: 1 300 zł (możliwe raty).
Liczba semestrów: 3
Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele.

KIEROWNIK STUDIÓW

dr hab. Maciej Münnich, prof. KUL