(PL) Przywództwo i Retoryka

Вибачте цей текст доступний тільки в “польська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

• bycia inspirującym liderem i znakomitym mówcą
  • rozwijania zdolności przywódczych i umiejętności komunikacyjnych
  • pracy wszędzie tam, gdzie wpływ na innych i efektywna elokwencja stanowią podstawę funkcjonowania
  • zdolności pracy zespołowej i skutecznego działania
  • umiejętnego organizowania pracy zespołu poprzez komunikację retoryczną (taką jak: przekonywanie, argumentowanie, motywowanie)
  • rozwoju: samodzielności, krytycznego i kreatywnego myślenia, obrony własnych przekonań
  • kształtowania i doskonalenia zdolności motywowania siebie i pracowników

Tytuł zawodowy licencjata uprawnia do:

• kontynuowania nauki na studiach magisterskich i podyplomowych

Praktyki obowiązkowe:

• praktyki zawodowe w wymiarze 3 tygodni

Można je realizować m.in. w Urzędzie Miasta Lublin, Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w innych instytucjach kultury.

Związane z realizacją programu studiów, polegające na organizacji:

• ogólnopolskiej i międzynarodowej konferencji naukowej
  • Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich
  • prowadzeniu warsztatów i szkoleń z dobrej komunikacji i skutecznego przywództwa dla studentów oraz uczniów szkół średnich
  • udział w projektach badawczych pracowników kierunku
  • współpracy z instytucjami: Polskim Towarzystwem Retorycznym, Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, Polskim Radiem Lublin
  • Możliwość realizacji praktyk w Biurze Karier KUL – zgodnie z własnymi predyspozycjami, zainteresowaniami i potrzebą rynku pracy

Staże:

Możliwość odbywania staży w instytucjach wykorzystujących komunikację retoryczną np. w instytucjach kultury, agencjach reklamowych i wizerunkowych, instytucjach edukacyjnych i w mediach. Istnieje możliwość staży płatnych w ramach różnych projektów realizowanych przez uniwersytet.

• umiejętności zarządzania sobą, skutecznego planowania i działania, tworzenia relacji w grupie i kierowania zespołem
  • kompetencji przywódczych opartych na osobowości lidera oraz rzeczowej, dobrej i efektownej komunikacji
  • umiejętności stosowania strategii retorycznych w przywództwie
  • umiejętności pisania i wygłaszania przemówień okolicznościowych
  • sztuki motywacji oraz wpływu na odbiorców
  • umiejętności perswazji i przekonywania, argumentacji i obrony własnego stanowiska
  • autoprezentacji, kreowania wizerunku oraz kształtowania etosu marki
  • umiejętności organizacji konferencji, wystąpień, spotkań biznesowych
  • kompetencji dotyczących wykorzystania etykiety w dyskursie dyplomatycznym
  • wykorzystania strategii i technik negocjacyjnych w dyskursie społecznym

• przygotowywanie wystąpień publicznych
  • komunikacji w zakresie perswazji emocjonalnej, motywacyjnej i racjonalnej
  • świadomego używania komunikacji niewerbalnej, argumentowania, panowania nad stresem i emocjami
  • stosowania technik i strategii negocjacyjnych i rozpoznawania manipulacji w negocjacjach
  • prowadzenia konwersacji w dyskursie dyplomatycznym i marketingowym
  • wykorzystywania terminów grzecznościowych oraz stosowania etykiety i netykiety w dyskursie dyplomatycznym i marketingowym

Rozwijamy umiejętności:

• przywódcze i organizacyjne z perspektywy komunikacji retorycznej
  • tworzenia i organizowania zespołu zadaniowego

• umiejętności obsługi programów do tworzenia prezentacji multimedialnych (PowerPoint, Prezi i inne)
  • umiejętności krytycznego i kreatywnego myślenia
  • inwencyjnego prognozowania i planowania
  • analitycznego, syntetycznego oraz generalizującego podejścia do rozwiązywania problemów

Absolwent nabywa:

• umiejętności formułowania problemów badawczych
  • umiejętności dobierania odpowiednich źródeł informacji i dokonywania krytycznej analizy danych
  • umiejętności łączenia stanowisk przeciwnych i dokonywania syntezy w badaniach
  • umiejętności dobierania właściwych metod badawczych

Kandydaci z nową maturą – punktowany wynik z następujących przedmiotów:

• język polski (1/3 wyniku końcowego)
  • język obcy nowożytny (1/3 wyniku końcowego)
  • inny dowolny przedmiot zdawany przez kandydata – obowiązkowy lub dodatkowy (1/3 wyniku końcowego). Jeżeli kandydat zaliczył więcej niż jeden przedmiotów, punktuje się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik.

Kandydaci z maturą zagraniczną – wymagane posiadanie wyników z następujących przedmiotów:

• język polski lub język ojczysty (1/3 wyniku końcowego)
  • język obcy nowożytny (1/3 wyniku końcowego)

Kandydaci z maturą zagraniczną aplikujący na studia w języku polskim zobowiązani są przedstawić dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2.

Kandydaci posiadający dyplom matury międzynarodowej (IB) International Baccalaureate lub matury europejskiej (EB) European Baccalaureate – wymagane posiadanie wyników z następujących przedmiotów:

• język polski (1/3 wyniku końcowego)
  • język obcy nowożytny (1/3 wyniku końcowego)

Punktowane oceny z egzaminów pisemnych ze świadectwa dojrzałości

• dowolny przedmiot zdawany przez kandydata (50% wyniku końcowego)