
Retoryka stosowana - tryb hybrydowy
Wydział Filozofii KUL jako jeden z nielicznych w kraju wprowadza do swojej oferty magisterskie studia na kierunku Retoryka stosowana w trybie hybrydowym, łączące zajęcia prowadzone zdalnie z zajęciami prowadzonymi stacjonarnie!
Retoryka Stosowana na KUL-u, to – unikalne w skali Polski – wspaniałe, wszechstronne studia, które uczą jasnego i logicznego myślenia oraz pięknego i skutecznego mówienia.
Retoryka jest elementem dobrego, akademickiego i wysoko cenionego wykształcenia. To “kanoniczny” przedmiot prestiżowych amerykańskich i wielu zachodnich uniwersytetów. Jest wyróżnikiem ogłady, elokwencji i wysokiej kultury ich absolwentów. A dotyczy różnych typów studiów, nie tylko humanistycznych czy prawniczych, ale także przyrodniczych czy inżynieryjnych. Jasne myślenie, dobra argumentacja i logiczna dyskusja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w każdej dyscyplinie i dziedzinie.
Absolwent II stopnia kierunku retoryka stosowana jest teoretycznie przygotowany do rozpoznawania i określania zróżnicowanych determinantów poszczególnych form perswazji retorycznej. Na poziomie pogłębionym teoretycznie potrafi diagnozować charakterystyczne cechy i projektować stymulowanie głównych form współczesnego dyskursu społecznego. W sposób szczególny jest przygotowany do dokonywanej w aspekcie retorycznym funkcjonalnej analizy dyskursu dyplomatycznego i marketingowego.
Informacje o kierunku
- studia stacjonarne II stopnia
- profil studiów: ogólnoakademicki
- język wykładowy: polski
- liczba miejsc: 20
- Wydział Filozofii
- PROGRAM STUDIÓW
- Specyfika studiów hybrydowych
Zasady rekrutacji
O przyjęcie mogą ubiegać się:
absolwenci studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.
Kwalifikacja na podstawie konkursu ocen na dyplomie.
Dlaczego Retoryka stosowana na KUL?
Będziesz miał możliwość odbywania studiów w trybie hybrydowym
- Większość zajęć odbywa się zdalnie: możesz studiować z dowolnego miejscu w kraju i na świecie.
- Corocznie kilka zjazdów odbywa się stacjonarnie: dzięki temu będziesz mógł ponownie poczuć klimat wykładowej sali, a także osobiście poznać wykładowców i kolegów.
- Możesz łączyć aktywność zawodową ze studiami i powrócić do swoich zainteresowań, których dotychczas nie udało ci się zrealizować!
- Dodatkowo – nasze studia są BEZPŁATNE.
Opanujesz umiejętności kontaktu z drugim człowiekiem, bycia z ludźmi – świadomego oddziaływania na nich poprzez słowo i gest
Nauczysz się dogłębnie analizować każdy komunikat, werbalny czy audiowizualny i krytycznie oceniać wszelkie przekazy – zarówno medialne, reklamowe, czy polityczne
Ukształtujesz wysokie kompetencje perswazyjne – solidnej argumentacji i przekonywania, sztuki dyskusji i obrony przekonań, nie ulegania naciskom i wpływom
Zdobędziesz umiejętności profesjonalnych mówców i konferansjerów, rzeczników prasowych i specjalistów od kształtowania wizerunku, copywriterów i dziennikarzy, szkoleniowców i trenerów oraz wnikliwych analityków i komentatorów rozmaitych form komunikacji
Co po studiach?
Absolwent może pracować zarówno w sferze szkoleniowej, jak i organizacyjnej.
Jest przygotowany do pełnienia funkcji lidera w zakresie inicjowania, planowania i realizowania dyskursu perswazyjnego także w obszarze międzykulturowym.
Może prowadzić teoretyczne prace badawcze, wdrażać i realizować projekty dotyczące funkcjonowania perswazji retorycznej w sferze nowych mediów, biznesu, marketingu politycznego, reklamy i negocjacji oraz w przestrzeni twórczej.
Jest wyposażony w kompetencje krytycznego myślenia i prowadzenia argumentacji zapewniającej bezpieczeństwo człowieka w obszarze komunikacji.
Posiada odpowiednie umiejętności do podjęcia nauczania i organizowania dydaktyki retoryki oraz prowadzenia kursów i warsztatów z kultury oratorskiej, perswazji niewerbalnej i sztuki etykiety.
Nasi absolwenci pracują:
– w różnych zawodach, łączących się z funkcjonowaniem komunikacji retorycznej w dyskursie społecznym, czuli jako mówcy i konferansjerzy, rzecznicy prasowi i specjaliści od kształtowania wizerunku, copywriterzy i dziennikarzy, szkoleniowcy i trenerzy oraz wnikliwi analitycy i komentatorzy rozmaitych form komunikacji
– niektórzy z nich kontynuują karierę naukową na uniwersytetach lub uczą w szkołach