ZAREJESTRUJ SIĘ
CEL STUDIÓW:
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom nowoczesnej interdyscyplinarnej wiedzy z dyscypliny: zarządzanie, ekonomia, psychologia, prawo i finanse, która stanowi podstawę do rozwoju praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metody rozwiązywania problemów firmy, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współdziałania z innymi, rozwój kreatywności, zarządzania wielowymiarowego. Program studiów umożliwia zapoznanie słuchaczy z ogólnymi warunkami gospodarczymi, kulturowymi, społecznymi oraz politycznymi związanymi z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma. Studia są przeznaczone głównie dla przedsiębiorców, którzy budują własną markę; menagerom średniego i wysokiego szczebla podejmujących decyzje w ramach organizacji; przyszłym liderom biznesu, którzy zajmują bądź chcą zajmować stanowiska kierownicze; ludziom biznesu, ukierunkowanym na rozwój osobisty i zawodowy. Studia dają możliwość pozyskania wiedzy i umiejętności niezbędnych w różnych obszarach biznesu oraz pracy z ludźmi. Nabyte kompetencje zostaną potwierdzone dyplomem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie MBA.
ADRESACI:
- absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich)
- Osoby, które:*pełnią funkcje kierownicze w spółkach prawa handlowego (m.in. członkowie zarządów, rad nadzorczych, komisji rewizyjnych, prokurenci, dyrektorzy, kierownicy)*pełnią funkcje kierownicze w instytucjach publicznych*planują objąć powyższe funkcje na kolejnym etapie rozwoju zawodowego*chcą nabyć dodatkowej wiedzy oraz rozwinąć umiejętności i kompetencje, posiadając już wieloletnie doświadczenie menadżerskie
- Finanse międzynarodowe 30h
- Ekonomia menadżerska 30h
- Przywództwo i zarządzanie zespołami 15h
- Marketing międzynarodowy i analiza rynku 30h
- Podejmowanie decyzji menadżerskich i zarządzanie ryzykiem 15h
- Zarządzanie Kapitałem Ludzkim 30h
- Rachunkowość zarządcza i controlling 30h
- Zarządzanie operacyjne 15h
- Zarządzanie projektami międzynarodowymi 15h
- Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie 30h
- Branding 15h
- Symulacja biznesowa 15h
- Projekt biznesowy (pod nadzorem mentora): 30h
- Design thinking 15h
- Statystyka menedżerska i analiza decyzyjna 15h
Planowane terminy zjazdów:
SEMESTR ZIMOWY
5 – 6.11.2022
19-20.11.2022
3-4.12.2022
17-18.12.2022
7-8.01.2023
21-22.01.2023
4-5.02.2023
11-12.02.2023
SEMESTR LETNI
4-5.03.2023
18-19.03.2023
15-16.04.2023
22-23.04.2023
6-7.05.2023
20-21.05.2023
3-4.06.2023
17-18.06.2023
1 -2. 07.2023
8.07.2023 – – EGZAMIN KOŃCOWY
dr Piotr Mamcarz, MBA
Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od 15 lat realizuję praktykę psychologiczną ukierunkowaną na wsparcie osób w kryzysie. Mam duże doświadczenie w realizacji projektów biznesowych oraz prowadzeniu szkoleń dla podmiotów zewnętrznych. W wolnych chwilach czytam książki, podróżuję oraz tworzę muzykę.
Dorobek: LINK
Maciej Wiśniewski – konsultant, coach, mentor i trener biznesu pracujący z menedżerami, z firmami i zespołami, wspomagając ich w osiąganiu efektywności dzięki najlepszym i sprawdzonym praktykom zarządczym i przywódczym. Praktyk biznesu z 20-letnim doświadczeniem jako menedżer i konsultant w obszarze zarzadzania biznesem, projektami, zmianą i komunikacją. Od 2001 roku partner i członek zarządów czołowych firm konsultingowych (Andersen Business Consulting, Deloitte). Zarządzał polskimi i międzynarodowymi firmami świadczącymi usługi profesjonalne i technologiczne (S&T, Fujitsu). Współprowadzi Akademię Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego przy Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Absolwent MBA Uniwersytetu w Chicago i IESE Business School. Od 2009 roku, równolegle do swojej pracy zarządczej, zaczął specjalizować się̨ we wspieraniu członków kadr zarządczych oraz przedsiębiorców w obszarach: przywództwa, zarzadzania, skutecznej komunikacji, organizacji i rozwoju biznesu. W tym zakresie ukończył Leadership Development Program w IMD w Lozannie, Szwajcaria oraz Podyplomowe Studium Coachingu przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Należy do The John Maxwell Team – inicjował działanie organizacji w Polsce. Maciej jako certyfikowany trener posiada doświadczenie i uprawnienie w zakresie praktycznego stosowania metodologii MBTI®. Pracuje wykorzystując Racjonalną Terapię Zachowania (RTZ). Ukończył szkolenia z certyfikacją w zakresie RTZ w Polskim Stowarzyszeniu Psychologii Behawioralnej. Stosuje adaptację RTZ do potrzeb, warunków i realiów pracy w środowisku biznesu.
Paweł Fortuna – psycholog, i trener biznesu. Adiunkt w Katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytecie SWPS. Badacz procesów obrony przed manipulacją i uczenia się na błędach, aktualnie koncentruje się na zagadnieniach recepcji sztucznej inteligencji oraz cyberpsychologii pozytywnej. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek, trzykrotnym laureatem Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną (m.in. „Pozytywna psychologia porażki”, GWP) oraz czterokrotnym laureatem nagrody Książka dla Trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu (m.in. „Metafory i analogie w szkoleniach”, GWP). Współredaktor pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego „Psychologia biznesu” (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020). Członek ZAiKS, autor tekstów i kompozytor (największy hit: „Dziewczyna szamana”, 5 Fryderyków). Inicjator wielu akcji społecznych, w tym konferencji Ludzka twarz biznesu i Konferencji Aktualności Psychologicznych – Aktualia. Ostatnia książka: „Optimum. Idea pozytywnej cyberpsychologii” (2021, Wydawnictwo Naukowe PWN) otrzymała główną nagrodę w konkursie „POZYTYW 2022” Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.
Marian Kapuściński – prywatnie przede wszystkim mąż i ojciec trzech synów. Zawodowo praktyk. Prezes i główny udziałowiec iSpace Simulation s. z o.o. wyłącznego dystrybutora platformy symulacji biznesowych Marketplace na terenie Polski. Obecnie to ponad 35 symulacji biznesowych Marketplace Live, dostoswanych do szerokiego grona odbiorców (począwszy od szkół średnich i osób bezrobotnych, po studia MBA i najwyższą kadrę menedżerską). Od ponad 23 lat zajmujący się zawodowo symulacjami biznesowymi. Jako pierwszy w Polsce prowadził szkolenia oraz zajęcia dydaktyczne w oparciu o webowe symulacje biznesowe, przez wiele lat będące jedynym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Światowa premiera webowych symulacji biznesowych odbyła się już z styczniu 2001 roku, w Krakowie. Organizuje i prowadzi szkolenia biznesowe dla firm, oraz szkolenia dla przyszłych instruktorów Marketplace. Współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami wyższymi oraz szkołami ponadpodstawowymi w Polsce, w zakresie zajęć dydaktycznych w oparciu o symulacje biznesowe. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach MBA z wykorzystaniem symulacji biznesowych Marketplace. Wieloletni organizator konkursów międzyuczelnianych opartych na symulacjach biznesowych. Nadzorował tłumaczenie dziesięciu wersji symulacji Web Marketplace i Marketplace Live na język polski. Jako pierwszy prowadził zajęcia dydaktyczne łączące symulacje biznesowe z praktycznymi elementami biznesowymi (np. rekrutacja pracowników, przygotowanie spotów reklamowych itp.). Jego autorskie rozwiązanie zostało dostrzeżone i docenione przez prof. Ernesta Cadotte, twórcę symulacji Marketplace. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia biznesowe i zajęcia dydaktyczne w formie stacjonarnej, ale także hybrydowej (mieszanej), oraz w pełni zdalnej. Jego wyjątkowe doświadczenie w tym zakresie było wykorzystane podczas pandemii Covid 19 na licznych uczelniach w Polsce.
Małgorzata Torój – psycholog biznesu, coach i trener. Certyfikowany coach ICF na poziomie Professional Certified Coach (PCC), Erickson Certified Professional Coach (ECPC). Certyfikowany trener FRIS®. Ukończyła kurs logoterapii International Association of Logotherapy and Existential Analysis at the Victor Frankl Institute Vienna and Institute of Biofeedback and Noo- psychosomatic, Kurs Podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR I) oraz Szkołę Coachingu Zespołowego i Grupowego NOVO. Ponadto jest Superwizorem Coachingu. Posiada 18 letnie doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu szkoleń i projektów konsultingowych oraz ponad 13 letnie doświadczenie w zakresie coachingu (głównie coaching menedżerski na poziomie Executive). Łącznie przeprowadziła ponad 1000 godzin coachingu. Jej odbiorcami są menedżerowie kierujący takimi obszarami/departamentami jak: logistyka, produkcja, serwis techniczny, zarządzanie projektami, HR, dział sprzedaży. Praca dotyczyła obszarów m. in.: efektywnego zarządzania (w tym proces delegowania), wzrostu świadomości i kreowania własnego stylu przywódczego, efektywnej komunikacji, autoprezentacji, rozwoju podstawowych umiejętności menedżerskich, rozwiązywania konfliktów, inteligencji emocjonalnej, asertywności, ocen pracowniczych. Pracuje z osobami z różnych obszarów zawodowych (od biznesowych po urzędników) oraz zatrudnionymi na wszystkich szczeblach hierarchii organizacyjnej. Na co dzień specjalizuje się w szkoleniach miękkich i projektach HR z obszarów umiejętności menedżerskich, autoprezentacji, komunikacji, budowania zespołu, asertywności, rozwiązywania konfliktów, diagnozy kompetencyjnej. Często zapraszana jest do projektów konsultingowych dotyczących diagnozy sytuacji problemowych w Organizacji lub oceny kompetencji osób, poprawy relacji w organizacji, klimatu organizacyjnego czy rozwiązywania konfliktów.
Piotr Rubaj – praktyk biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w spółkach kapitałowych – Bio-Farm sp. z o.o., (dyrektor handlowy, vice prezes, prezes) BioMaxima S.A (członek rady nadzorczej, dyrektor handlowy, vice prezes), Cormay PZ (Business Development Manager). Absolwent UMCS na kierunku biotechnologia. Absolwent SGH na kierunku Organizacja i Ekonomika Handlu Zagranicznego. Doktor nauk ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, specjalizacja stosunki międzynarodowe. Uczestnik programu MNISW „Masters of Didactics” – Universytet Ghent, Belgia 2019. Stypendysta TP KUL – (kwerenda naukowa London School of Economics) 2013. Wykładowca – Vives University, Belgia 2019,2021. Uczestnik programu programu Erasmus Plus – University of Massachusetts, Boston, USA 2021; Uczestnik program Erasmus Plus – University of Ljubljana 2019.
Piotr Mamcarz – adiunkt w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji KUL. Absolwent polsko-amerykańskich podyplomowych studiów Master of Business Administration oraz studiów w zakresie: analiz statystycznych; psychoterapii; zarządzania zasobami ludzkimi; psychologii transportu; pedagogiki. Certyfikowany coach i trener kompetencji miękkich (ponad 2000 godzin zrealizowanych szkoleń). Stypendysta programu Top 500 Innovators i absolwent studiów z komercjalizacji i zarządzania na Stanford University. Wizytujący profesor na Rice University w Houston (USA). Odbywał staże badawczo-naukowe m.in. w Fraunhofer (Niemcy), Max-Planck Institute (Niemcy) oraz IBM Thomas J. Watson Research Center (USA), University of Massachusetts (USA). Kierownik projektów B+R w obszarze grywalizacji i gammifikacji. Kierownik studiów podyplomowych w zakresie Master of Business Administration, psychologii transportu i psychoonkologii. Posiada dwunastoletnie doświadczenie psychoterapeutyczne i diagnostyczne. Publikuje interdyscyplinarne prace naukowe na styku psychologii i medycyny, mechaniki, ekonomii, zarządzania i informatyki.
Mariusz Sagan – dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, pełnomocnik Prezydenta ds. specjalnej strefy ekonomicznej. Współtwórca „Strategii Lublin 2020” wytyczającej kierunki rozwoju największego miasta w Polsce Wschodniej. Inicjator programu Study in Lublin, Lubelska Wyżyna IT oraz Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa (wraz z innymi ekosystemami Wyżyn w Lublinie) oraz Klastra Lubelska Medycyna i Klastra Life Science (wszystkie inicjatywy w Lublinie) Ekspert i praktyk w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, marketingu oraz zarządzania strategicznego, w tym strategii miast i inwestycji zagranicznych. Równolegle pracuje od 2009 roku w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie. Autor i współautor ponad 100 publikacji z zakresu rozwoju regionalnego i rozwoju miast, biznesu międzynarodowego oraz zarządzania przedsiębiorstwem, w tym licznych artykułów w renomowanych czasopismach amerykańskich i brytyjskich (m.in. Cross Cultural Management, Managing Service Quality, Marketing Education Review, Chinese Management Studies). Wyniki swoich prac prezentował podczas konferencji i wykładów w kilkudziesięciu krajach świata (Chiny, USA, Rosja, Ukraina, Słowenia, Gruzja, Portugalia itp.). W latach 2014-2016 członek Global Advisory Board w Center for Leadership and Management na amerykańskim Uniwersytecie Rutgersa.Posiada liczne związki z praktyką gospodarczą i instytucjami publicznymi, dla których realizował ekspertyzy, szkolenia (m.in. dla Merów i wysokich urzędników ukraińskich, mołdawskich i mongolskich miast) oraz warsztaty. Współtwórca i wykonawca Strategii “Lublin 2020” oraz „Lublin 2030”.
Piotr Bolibok – absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Adiunkt w Katedrze Polityki Gospodarczej i Bankowości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ekspert z zakresu analizy ekonomiczno-finansowej, analizy ryzyka kredytowego i oceny projektów inwestycyjnych. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problematyki bankowości, finansów przedsiębiorstw i gospodarstw domowych oraz makroekonomii. Autor lub współautor ponad 50 recenzowanych publikacji naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w audycie finansowym, rachunkowości, bankowości korporacyjnej oraz opracowywaniu biznesplanów i studiów wykonalności projektów inwestycyjnych. W latach 2019-2020 Pełnomocnik Rektora KUL ds. finansów.
Artur Fiks – doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia. Absolwent Almamer Szkoły Wyższej w Warszawie. W 2010 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Ocena pozycji konkurencyjnej spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w latach 2000-2007” w Instytucie Finansów w Akademii Finansów w Warszawie. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął w roku 2001 w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji. Swoje 20-letnie doświadczenie dydaktyczne zdobywał w kilku warszawskich uczelniach publicznych oraz niepublicznych. Doświadczenie to jest dodatkowo wsparte dyplomem Studium Pedagogicznego w Centrum Pedagogicznym przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i dyplomem studiów podyplomowych w Instytucie Finansów Akademii Finansów w Warszawie na specjalności „Metodologia badań naukowych w ekonomii”. Poza pracą dydaktyczną ma on również bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w uczelniach wyższych. Brał również udział w kilku projektach mających na celu zbliżenie nauki i biznesu. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Szczególnie interesują go problemy związane z szeroko pojętą analizą oraz zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, jak również problem konkurencji i konkurencyjności przedsiębiorstw, zarówno w sektorze MSP, jak i dużych spółek notowanych na GPW w Warszawie.
Maria Kukurba – doktor nauk ekonomicznych, absolwentka SGH w Warszawie. Zajmuje się badaniami i konsultingiem w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa. W latach 1994-2013 współpracowała z uczelniami zagranicznymi Thames Valley University w Londynie oraz Oxfrod Brookes University. Uzyskała stypendia na pobyty w uczelniach zagranicznych w Grecji, W. Brytanii, Portugalii, Czechach w ramach programów Tempus EU i Erasmus. Jest autorką lub współautorką programów nauczania na studiach MBA akredytowanych i walidowanych przez AMBA (Association of MBAs) w Londynie. W 2019 uczestniczyła w projekcie wirtualnej współpracy studentów z Indonezji oraz całego świata, Nusantara Worldwide Collaboration Project, dającym studentom możliwość wygenerowania pomysłu biznesowego dla firmy. W latach 2013-2016 współpracowała z firmą konsultingową BGN Sollers Polska, która jest członkiem utworzonej w 2006 roku międzynarodowej sieci Begbies Global Network z siedzibą w Londynie, skupiającej głównie członków INSOL EUROPE – ekspertów oraz ich firmy z zakresu restrukturyzacji, upadłości i projektów inwestycyjnych. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach grantu OPUS13 z NCN. Aktualnie jest zatrudniona w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.
Aneta Waszkiewicz
Andżelika Klimkowska
Mirosław Urbanek
Bartosz Jóźwik
- zdobycie pogłębionej wiedzy menadżerskiej z zakresu narzędzi i metodyk wspierających procesy zarządzania przedsiębiorstwem
- uzyskanie profesjonalnych umiejętności analizowania procesów zachodzących w organizacjach z perspektywy różnych obszarów funkcjonowania firmy
- zdobycie profesjonalnych umiejętności z zakresu wykorzystanie nowoczesnych narzędzi wspierających decyzje finansowe przedsiębiorstw
- zdobycie profesjonalnych umiejętności efektywnego komunikowania się ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji problemów finansowych
- zdobycie profesjonalnych umiejętności tworzenia i kierowania zespołami projektowymi (w tym wdrażania trudnych projektów w organizacjach o różnych kulturach)
- nabycie profesjonalnych umiejętności opracowania i wdrażania strategii według najpopularniejszych i najnowszych metodyk
- zdobycie profesjonalnych umiejętności operowania uniwersalnym językiem menedżerskim, pozwalającym na swobodną komunikację z przedstawicielami wszystkich działów w firmie
- zdobycie profesjonalnych umiejętności tworzenia nowych produktów i usług
- zdobycie pogłębionej wiedzy dotyczącej aspektów prawnych prowadzenia działalności w kraju i za granicą
- zdobycie profesjonalnych umiejętności przywódczych wykorzystywanych w zarządzaniu organizacją
Studia podyplomowe w zakresie Master of Business Administration będą skutkować nadaniem kwalifikacji dla kandydatów na członków organu nadzorczego spółek z udziałem Skarbu Państwa zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016 r. (tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 1933 z dnia 2021.10.26).
Opłata za semestr: 2500 zł | Ilość semestrów: 2
Limit miejsc: 20
Istnieje możliwość płatności w ratach – max. 3 raty za każdy semestr.
Opłatę za semestr lub pierwszą ratę należy uiścić w ciągu 7 dni od zakończenia rekrutacji.
Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest spełnienie łącznie warunków:
1. ukończenie studiów wyższych: I stopnia, II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich; w przypadku studentów V roku zaświadczenie o zaliczeniu IV roku studiów i zdobytych punktach ECTS
2. zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym -> Zarejestruj się (decyduje kolejność zgłoszeń)
3. Osoby muszą udokumentować ukończenie studiów wyższych oraz doświadczenie w pracy zawodowej (w obszarze biznesu).