CEL KURSU:
Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CCNA. Aby uzyskać certyfikatnależy zdać egzamin Cisco 200-301. Egzamin zdaje się w autoryzowanym centrum egzaminacyjnym.
CCNA to certyfikacja wydana przez firmę Cisco, która potwierdza wiedzę na temat podstawowych koncepcji sieciowych często wymaganych w rolach związanych z IT.
Zakres wiedzy: CCNA obejmuje szeroki zakres podstawowych umiejętności związanych z technologiami sieciowymi, bezpieczeństwem oraz rozwojem oprogramowania. Certyfikat ten potwierdza posiadanie umiejętności, których firmy potrzebują, aby sprostać wymaganiom rynku związanymi z sieciami komputerowymi.
ADRESACI:
Osoby zainteresowane uzyskaniem certyfikatu CCNA
Podstawy sieciowe: CCNA wiedza na temat konfiguracji sprzętu sieciowego, rozwiązywania problemów z połączeniem oraz efektywnego zarządzania sieciami.
Usługi IP: Certyfikacja obejmuje konfigurację routingu dla różnych wersji protokołu IP oraz opisuje znaczenie protokołów redundancji.
Podstawy bezpieczeństwa: CCNA pomaga zrozumieć zagrożenia i sposoby ich zapobiegania. Uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności, takie jak bezpieczny dostęp do urządzeń i sieci.
Automatyzacja: Certyfikacja uwzględnia wpływ automatyzacji na zarządzanie siecią oraz porównuje tradycyjne sieci z sieciami opartymi na kontrolerach. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat korzystania z interfejsów API i narzędzi do zarządzania konfiguracją.
Absolwenci kursu CCNA zdobywają wszechstronne umiejętności związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem sieciami komputerowymi, co pozwala im na pracę jako administratorzy sieci i systemów informatycznych.
Po ukończeniu szkolenia absolwenci mają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zrozumienie podstaw działania sieci komputerowych oraz modeli używanych do ich opisu. Posiadają także wiedzę na temat tworzenia sieci przełączanych, konfiguracji routingu bram wewnętrznych dla schematów adresowania IPv4 i IPv6, a także umiejętności planowania rozwiązań sieci rozległych. Ponadto, absolwenci zdobywają podstawową wiedzę o bezpieczeństwie w sieciach, monitorowaniu ruchu sieciowego, współczesnych rozwiązaniach informatycznych związanych z szerokorozumianymi sieciami komputerowymi
Pozyskana wiedza może służyć jako solidna podstawa do dalszego kształcenia w kierunku administrowania systemami informatycznymi jak również w kierunku cyberbezpieczeństwa.
Opłata za semestr: 3 200 zł | Ilość semestrów: 1
Limit miejsc: 20
Istnieje możliwość płatności w ratach – max. 3 raty.
Opłatę za semestr lub pierwszą ratę należy uiścić w ciągu 7 dni od zakończenia rekrutacji.
KIEROWNIK STUDIÓW
dr Waldemar Suszyński
waldemar.suszynski@kul.pl
SEKRETARIAT STUDIÓW
+48 81 445 39 98
+48 81 445 39 96
+48 502 681 994
Zasady rekrutacjiZapisz się/zarejestruj