
Filozofia - tryb hybrydowy
Wydział Filozofii KUL jako jeden z nielicznych w kraju wprowadza do swojej oferty magisterskie studia filozoficzne w trybie hybrydowym, łączące zajęcia prowadzone ZDALNIE z zajęciami prowadzonymi stacjonarnie!
Co mogę wiedzieć? Co powinienem czynić? Czego mogę się spodziewać? Jeśli te i podobne pytania wzbudzają Twoją ciekawość i chcesz wyruszyć w intelektualną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nie, to studia na kierunku Filozofia umożliwią Ci zarówno zapoznanie się z dorobkiem „olbrzymów” filozofii klasycznej, jak i wzięcie udziału w aktualnych debatach dotyczących najistotniejszych problemów, przed którymi staje współczesny człowiek. Pośród licznych nurtów i stylów filozofowania proponujemy unikatowy sposób uprawiania filozofii właściwy dla Lubelskiej Szkoły Filozoficznej. Wprowadzamy w meandry poszukiwania prawdy o świecie, Bogu i człowieku (metafizyka i antropologia filozoficzna), uwrażliwiamy na wartości (etyka – szczególnie personalistyczna, współtworzona przez profesora naszego Wydziału – Karola Wojtyłę), zapoznajemy z podstawowymi pojęciami i problemami, od wieków nurtującymi ludzkie umysły (historia filozofii) oraz uczymy sztuki precyzyjnego myślenia, mówienia oraz skutecznego argumentowania (logika i metodologia). Jeśli chcesz odnaleźć drogocenną perłę mądrości – zapraszamy!
Informacje o kierunku
- studia stacjonarne II stopnia
- profil studiów: ogólnoakademicki
- język wykładowy: polski
- liczba miejsc: 10
- Wydział Filozofii
- PROGRAM STUDIÓW
- Specyfika studiów hybrydowych
Zasady rekrutacji
O przyjęcie mogą ubiegać się:
absolwenci studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.
Kwalifikacja na podstawie konkursu ocen na dyplomie.
Dlaczego Filozofia
na KUL?
Będziesz miał możliwość odbywania studiów w trybie hybrydowym
- Większość zajęć odbywa się zdalnie: możesz studiować z dowolnego miejscu w kraju i na świecie.
- Corocznie kilka zjazdów odbywa się stacjonarnie: dzięki temu będziesz mógł ponownie poczuć klimat wykładowej sali, a także osobiście poznać wykładowców i kolegów.
- Możesz łączyć aktywność zawodową ze studiami i powrócić do swoich zainteresowań, których dotychczas nie udało ci się zrealizować!
- Dodatkowo – nasze studia są BEZPŁATNE.
Opanujesz umiejętność logicznego i krytycznego myślenia
Zdobędziesz umiejętności dyskutowania, streszczania i parafrazowania tak własnego, jak i cudzego stanowiska
Poznasz różne metody badawcze, obejmujących formułowanie i analizę problemów naukowych, odpowiedni dobór metod i narzędzi badawczych, opracowanie i prezentację wyników
Posiądziesz umiejętność dostrzegania założeń poglądów i systemów filozoficznych, identyfikowania ich konsekwencji oraz dokonywania ich oceny



Co po studiach?
Studia filozoficzne na naszym Wydziale kształtują umysł w taki sposób, aby nasz absolwent mógł odnaleźć się na rynku pracy w każdej branży, zwłaszcza w tej, która wymaga logicznego myślenia, rozwiązywania trudnych problemów, analizowania złożonych kwestii czy szybkiego zdobywania nowych umiejętności.
Po studiach filozoficznych na Wydziale Filozofii KUL może znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach życia publicznego, społecznego, naukowego czy w administracji.
Nasi absolwenci pracują w:
– wydawnictwach, redakcjach, instytucjach kultury, mediach, samorządach, w branży reklamowej, IT, działach HR, biznesie, a nawet w polityce
– niektórzy z nich kontynuują karierę naukową na uniwersytetach lub uczą etyki i filozofii w szkołach