KULturalny KUL
Koncerty, wystawy, przedstawienia to tylko część bogatej oferty kulturalnej uniwersytetu, z której studenci mogą nie tylko korzystać, ale także ją współtworzyć. Uniwersytet to miejsce, gdzie obecne jest bogate życie kulturalne. Od powstania uczelni studenci rozwijają tu różnorodne pasje i mnożą talenty: literackie, teatralne, muzyczne, plastyczne, filmowe czy fotograficzne.
Wielu z nich przeżyło niezapomnianą przygodę dzięki Chórowi KUL, który występował w dziesiątkach sal koncertowych na całym świecie, m. in. w Berlinie, Melbourne, Nowym Jorku, Rzymie czy Seulu.
Światową sławę zdobyła również Scena Plastyczna KUL, autorska propozycja prof. Leszka Mądzika. Spektakle Sceny, oparte przede wszystkim o światło i scenografię, były wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą.


Od wielu lat na uczelni działają również teatry studenckie – Teatr ITP oraz Enigmatic, a także zespoły muzyczne.
Uczelniany Samorząd Studencki co roku w maju organizuje dni kultury studenckiej „KULturalia”, podczas których występują gwiazdy polskiej muzyki.
W ciągu roku akademickiego zarówno w budynkach uczelni, jak też w przestrzeniach miasta i regionu w ramach współpracy KUL z instytucjami kultury odbywa się wiele wystaw, koncertów, spektakli czy spotkań z ludźmi kultury.
KUL posiada również bogate zbiory sztuki, które obecnie, ze względu na remont gmachu uniwersytetu można podziwiać na wystawach w wielu polskich muzeach. Jest to kolekcja malarstwa polskiego i obcego, rzeźby sakralnej oraz wyrobów rzemiosła artystycznego. W zbiorach znajdują się m.in. obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego czy porcelana z czołowych manufaktur Europy. Wystawy ze zbiorów Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu.
