Wydarzenia dla kandydatów na studia, warsztaty, konkursy

W tym miejscu znajdziecie wszystkie konferencje, warsztaty, konkursy i inne wydarzenia, przygotowane specjalnie dla WAS – kandydatów na studia na KUL.

Zachęcamy do udziału i lepszego poznania naszej uczelni!

Germanistyka KUL – poniedziałkowe spotkania informacyjne online dla kandydatów – 6.06 do 13.07

Pracownicy Filologii germańskiej zapraszają wszystkich Zainteresowanych studiami germanistycznymi na KUL na spotkania informacyjne na platformie Teams w każdy poniedziałek od 6.06 do 13.07 w godz. 16:00 – 17:00.

Dzień Frankofonii 2.0 – 3.06

Romanistyka KUL zaprasza na drugą edycję wydarzenia poświęconego językowi francuskiemu i kulturze krajów tego języka. Dzień Frankofonii 2.0 rozpocznie się 3 czerwca 2022 o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-408. Uczestnicy spotkania będą mogli m.in. poznać Belgię czy dowiedzieć się  co wyróżnia kanadyjską odmianę francuskiego. Zgłoszenia: francuski@kul.pl

Drzwi otwarte muzykologii – 27.05

Pracownicy i studenci muzykologii zapraszają 27 maja 2022 na Drzwi otwarte muzykologii KUL.  W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. prezentację programu studiów, spotkanie ze studentami  oraz wieczór operowy. Dodatkowo zainteresowani będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach akademickich od 23 do 27 maja.

Historia sztuki w KUL – godzina dla kandydata  każda środa od 11.05 do 13.07

Pracownicy historii sztuki zapraszają wszystkich zainteresowanych studiami na spotkania z cyklu GODZINA DLA KANDYDATA. Kiedy: w każdą środę w godz. 17.00-18.00 w czasie trwania rekrutacji. Gdzie i jak: można przyjść i porozmawiać, zadzwonić, napisać maila lub spotkać się online poprzez Teams.

X Ogólnopolski Konkurs Logiczny – 21.04 – 14.06
jego celem jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli.

Wydarzenia, które już się odbyły:

Webinarium Germanistyka KUL– spotkanie dla kandydatów na studia 2022/2023 – 25.05

Święto Polonistyki 16-18.05

Dni humanistyki cyfrowej –  2.05