(PL) Międzyobszarowe indywidualne studia humanistyczno-społeczne

Вибачте цей текст доступний тільки в “польська”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

• pracy w zawodzie zgodnie z realizowanym w ramach Kolegium kierunkiem wiodącym lub kierunkami wiodącymi.

Studia umożliwiają:

• poszukiwanie różnorodnych, niekonwencjonalnych ścieżek rozwoju, które naturalnie wykraczają poza obszar jednego kierunku studiów
  • studiowanie na pięciu wydziałach jednocześnie – Filozofii, Teologii, Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych oraz Prawa, Prawa kanonicznego i Administracji

Student uzyskuje dyplom licencjacki lub magisterski na następujących kierunkach:

Lista kierunków, na których można uzyskać dyplom oraz zasady studiowania w ramach Kolegium MISHuS dostępne tutaj: www.kul.pl/mish

Praktyki:

Studenci uczestniczą w praktykach oferowanych przez kierunki, na których studiują w ramach swojego planu studiów.

• Ponadto studenci mają możliwość uczestnictwa w:
    • interdyscyplinarnych projektach naukowych
    • pracach organizacji pozarządowych i stowarzyszeń kulturalnych
    • organizacji interdyscyplinarnych sesji naukowych oraz spotkaniach ze znanymi postaciami życia kulturalnego i politycznego
    • pracach organizacji pozarządowych i stowarzyszeń kulturalnych
  • nadobowiązkowe: oferta dostępna w Biurze Karier KUL – zgodnie z własnymi predyspozycjami, zainteresowaniami i potrzebą rynku pracy

• możliwość realizacji dwóch specjalizacji na różnych kierunkach (w ramach dodatkowych punktów przysługujących zgodnie z Ustawą o szkolnictwie wyższym studentom studiów międzyobszarowych)
  • studenci realizujący specjalizację pedagogiczną w ramach wiodącego kierunku otrzymują adekwatne do realizowanego kierunku uprawnienia

Absolwent:

• dokonuje samooceny własnych kompetencji i doskonali umiejętności
  • wyznacza kierunki własnego rozwoju i kształcenia
  • potrafi dobrze pisać listy motywacyjne i umiejętnie prezentować swoje osiągnięcia naukowe
  • potrafi współdziałać i pracować w grupie, przyjmując w niej różne role
  • potrafi zorganizować sobie indywidualny czas pracy
  • uwzględniający większą ilość godzin niż student jednego kierunku oraz student realizujący dwa kierunku w ramach IOS

• porozumiewa się przy użyciu różnych technik komunikacyjnych w zakresie studiowanej dyscypliny humanistycznej lub społecznej w języku rodzimym oraz dwóch językach obcych nowożytnych (jeden zgodnie z wymaganiami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego na poziomie B2, drugi na poziomie przynajmniej A2)

• w zależności od wybranego kierunku wiodącego

• tworzy nowe strategie, dokonuje analiz oraz integruje dane z różnych dziedzin

• samodzielnie tworzy plan studiów
  • samodzielnie zdobywa wiedzę i rozwija swoje umiejętności badawcze pod kierunkiem indywidualnego opiekuna naukowego (tutora)

Kandydaci z nową maturą – punktowany najlepszy wynik spośród dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym do wyboru:

• język polski, lub matematyka, lub język obcy nowożytny, lub historia, lub biologia, lub chemia, lub fizyka, lub informatyka, lub WOS, lub geografia, lub język łaciński i kultura antyczna, lub historia sztuki, lub historia muzyki, lub filozofia. Jeżeli kandydat zaliczył więcej niż jeden z wymienionych przedmiotów, punktuje się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik.

Kandydaci z maturą zagraniczną – punktowany najlepszy wynik spośród dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym do wyboru:

• język polski lub język ojczysty, lub matematyka, lub język obcy nowożytny, lub historia,lub biologia, lub chemia, lub fizyka, lub informatyka, lub WOS, lub geografia, lub język łaciński i kultura antyczna, lub historia sztuki, lub historia muzyki, lub filozofia. Jeżeli kandydat zaliczył więcej niż jeden z wymienionych przedmiotów, punktuje się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik.

Kandydaci z maturą zagraniczną aplikujący na studia w języku polskim zobowiązani są przedstawić dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2.

Kandydaci posiadający dyplom matury międzynarodowej (IB) International Baccalaureate lub matury europejskiej (EB) European Baccalaureate – punktowany najlepszy wynik spośród dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym do wyboru:

• język polski, lub matematyka, lub język obcy nowożytny, lub historia, lub biologia, lub chemia, lub fizyka, lub informatyka, lub WOS, lub geografia, lub język łaciński i kultura antyczna, lub historia sztuki, lub historia muzyki, lub filozofia . Jeżeli kandydat zaliczył więcej niż jeden z wymienionych przedmiotów, punktuje się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik.

Punktowane oceny z egzaminów pisemnych ze świadectwa dojrzałości:

• dowolny zdawany przez kandydata przedmiot (50% wyniku końcowego).