(PL) Wydarzenia dla kandydatów na studia: warsztaty, konkursy, targi

Извините, этот техт доступен только в “польский” и “американский английский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

W tym miejscu znajdziecie wszystkie konferencje, warsztaty, konkursy i inne wydarzenia, przygotowane specjalnie dla WAS — kandydatów na studia na KUL.

Zachęcamy do udziału i lepszego poznania naszej uczelni!

Bezpłatne warsztaty z KREACJI

Zapraszamy uczniów i nauczycieli na bezpłatne warsztaty z KREACJI, odbywające się na kierunku Architektura Krajobrazu na KUL. Celem spotkań jest pokazanie możliwości przetwarzania i wykorzystania materiałów odpadowych w pracy twórczej, rozwój pomysłowości i zdolności manualnych. Warsztaty przewidziane są dla grupy maksymalnie 35 osobowej. Obejmować będą zapoznanie z zasadami nurtów sztuki i projektowania, takimi jak ZERO WASTE, LESS WASTE i UPCYKLING. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Pawłem Adamcem (paweladamiec@kul.pl, 515 939 874).

XI Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Zapraszamy do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Logicznym organizowanym przez KUL. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2023 r. Celem Konkursu jest rozwój sprawności logicznego myślenia u młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Niemiecki na piątkę z KUL

Zapraszamy Maturzystów i Uczniów klas młodszych, zainteresowanych nauką języka niemieckiego, na cykl warsztatów językowych online «Niemiecki na piątkę z KUL». Warsztaty są adresowane do osób ze znajomością języka niemieckiego na poziomie A2 i wyższym. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Warsztaty trwają od lutego do kwietnia 2023.

Polska droga do niepodległości — konkurs

Konkurs organizowany jest przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Prawa. Termin I etapu konkursu — 24 kwietnia 2023.

Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego — Edycja 2023

Kolegium Romanistyki, Hispanistyki i Italianistyki organizuje Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego. Konkurs został objęty patronatami honorowymi Ambasady Włoch w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Lublina.

Wykłady gościnne Romanistów KUL

Romanistyka KUL oferuje szkołom ponadpodstawowym wykłady gościnne stacjonarne (na terenie Lublina i okolic) oraz online z zakresu języka i literatury francuskiej. Zachęcamy do kontaktu (francuski@kul.pl) celem uzgodnienia terminu i formy wykładu, a także do zgłaszania przez nauczycieli własnych propozycji tematów.

Alicja w krainie paragrafów

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich (zwłaszcza z klas o profilu humanistycznym i prawniczym) do udziału w Ogólnopolskim konkursie typu moot court – „Alicja w Krainie Paragrafów», który odbędzie na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w dniu 15 maja 2023. Będzie on polegał na odegraniu ról procesowych podczas symulacji rozprawy karnej.

Migane warsztaty — nauka podstaw języka migowego

W ramach warsztatów można nauczyć się alfabetu palcowego oraz podstawowych znaków języka migowego.

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Francji i Frankofonii

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych uczących się
języka francuskiego do udziału w «Ogólnopolskim konkursie wiedzy o
Francji i Frankofonii». W razie pytań prosimy o przesyłanie wiadomości na adres: francuski@kul.pl

Wydarzenia, które już się odbyły:

Studiuj w Europejskiej Stolicy Młodzieży — Więcej informacji

Konkurs „Niemiecki z KUL” — Edycja 2023 — Więcej informacji

Sandomierz, XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, II LO im. Tadeusza Kościuszki — 15 marca 2023

Radom, Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych, patio Kamienicy Deskurów — 14 marca 2023

Warszawa, Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy, centrum wystawiennicze EXPO XXI — 10-11 marca 2023

Dni Otwarte Filologii Angielskiej — LET’S MEET!

Czas na umysł: wyobraźniaWięcej informacji

Dni Otwarte WNS — praktyczne mini warsztaty — Więcej informacji

Lublin, Targi Edukacyjne, Targi Lublin S.A. ul. Dworcowa 11 — 9-10 marca 2023

Rzeszów, Targi Edukacyjne Edu Salon, Hala Podpromie — 1-2 marca 2023