KUL Logo

(PL)  

(PL) Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla maturzystów

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Za nami pierwsze studniówki, a przed nami matury, kończenie szkoły i decydowanie, co po niej. To co na pewno czeka nastoletniego człowieka po maturze to: wybory i zmiana. Często te słowa budzą różne emocje – ekscytację, radość, ale także  strach, obawę o to, jaką drogę wybrać dla siebie do świata dorosłych. Dlatego zespół doradców Biura Karier KUL  proponuje wsparcie w podjęciu decyzji, co robić po liceum/techniku.

Podczas ferii zimowych zapraszamy maturzystów na indywidualne konsultacje  z ekspertami akademickiego Biura Karier KUL. Podczas spotkania nasze Doradczynie w oparciu o aktualne informacje z rynku pracy, na bazie potencjału młodego człowieka (rozmowa o zainteresowaniach, zdolnościach, mocnych stronach, celach, marzeniach, dążeniach, potrzebach) pokażą możliwe opcje zawodowo-edukacyjne.

„Chcemy, aby z naszym wsparciem  młody człowiek  świadomie zaplanował swoją przyszłość, wybrał odpowiedni do swoich predyspozycji kierunek studiów lub dał sobie zgodę na inną drogę do spełnienia zawodowego” – mówi Marta Szymańska-Jarosz, projektantka kariery, specjalistka ds. komunikacji i promocji w Biurze Karier KUL. „Cały ten proces dzieje się  w ramach bezpłatnych konsultacji, w  atmosferze zaufania, empatii i autentycznego zainteresowania młodym człowiekiem, który stoi u progu decyzji ważnych pod względem edukacyjnym i zawodowym” – dodaje projektantka kariery.

Proces doradczy to 1 do 3 bezpłatnych spotkań w formie stacjonarnej lub on–line (zależnie potrzeb kandydata, np. dla osób spoza Lublina). Możliwość umawiania się na konsultację jest cały czas. Konieczne są zapisy lub telefoniczne ustalenie terminu z doradcą zawodowym.

Zgłoszenia na adres e-mail: doradca@kul.pl, tel. 81 445 41 31

Czym jest Biuro Karier, jakie są inne aktywności Biura?

Naszą misją jest wsparcie osób w każdym wieku w odnalezieniu satysfakcjonującej pracy, zgodnej z potencjałem zawodowym i potrzebami rynku. Bezpłatnie pomagamy naszym klientom odkrywać osobiste zasoby, projektować ścieżkę kariery oraz szlifować kompetencje. Aktywnie współpracujemy z pracodawcami i instytucjami, stwarzając studentom/absolwentom okazję do uczestnictwa w webinarach, spotkaniach zawodoznawczych czy programach praktyk i staży. Zajmujemy się również pośrednictwem pracy. Zadanie to realizujemy za pomocą Portalu Kariery – bezpłatnej platformy z ofertami pracy, praktyk i staży.

Więcej informacji o ofercie Biura Karier: www.kul.pl/biurokarier

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia szuka pomocy w procesie planowania wyborów edukacyjnych i zawodowych, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego wsparcia ekspertów z Zespołu Biura Karier KUL.