Szkoła języka i kultury polskiej

Szkoła Języka i Kultury Polskiej jest jednostką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (powstałego w 1918 roku), który za panowania reżimu komunistycznego był jedyną prywatną szkołą wyższą w całym bloku wschodnim.

Przez 42 lat swojego istnienia Szkoła nawiązała kontakty z wieloma instytucjami zagranicznymi. Obecnie stałą współpracę prowadzi, między innymi, z: University of Wisconsin, University of New Hampshire, Chicago Public Schools, Fundacją im. Tadeusza Kościuszki oraz Robert Bosch Stiftung, Institut für Auslandsbeziehungen, DAAD.
Nasi nauczyciele mają przygotowanie akademickie oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego.
Szkoła uczestniczy w państwowym systemie udzielania certyfikatu znajomości języka polskiego.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

• okazja nauczenia się języka polskiego i poznania ponad tysiącletniej kultury Polski,
  • szkoła o bogatym doświadczeniu i znakomitej renomie,
  • kredyty akceptowane przez uniwersytety na całym świecie,
  • doskonała jakość za dostępną cenę.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to znana w świecie, prestiżowa prywatna uczelnia, kształcąca studentów polskich i zagranicznych na wielu wydziałach.

Lublin to historyczne miasto założone w XIV w. w miejscu zetknięcia kultury śródziemnomorskiej i wschodniej, dzisiaj największe miasto wschodniej Polski z 6 wyższymi uczelniami.

Zobacz nasz serwis