KUL Logo

(PL)  

(PL) Teologia – ekumenizm

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Profil kandydata

O przyjęcie może ubiegać się osoba, która ukończyła kierunek studiów teologia i uzyskała tytuł zawodowy magistra z wynikiem na dyplomie co najmniej 4,0 oraz średnią ocen ze studiów co najmniej 4,0.

Kwalifikacja na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej – 17 września 2018 r. o godz. 10.00 w sali C-822.


Organizacja studiów

Studia doktoranckie w Instytucie Ekumenicznym KUL przeznaczone są dla osób posiadających magisterium z teologii, które są zainteresowane pogłębianiem nauki Kościoła katolickiego w obszarze ekumenizmu, chcą na poziomie naukowym, duchowym i praktycznym angażować się w dzieło pojednania chrześcijan oraz pragną zdobyć wiedzę niezbędną do wspólnego chrześcijańskiego zaangażowania w świecie.

PLAN STUDIÓW


Potencjał kompetencyjny

Absolwent studiów doktoranckich uprawniony jest do wykładania teologii w zakresie ekumenizmu na wszystkich szczeblach edukacji i na wszystkich wydziałach teologii oraz w seminariach duchownych (podstawa: Konstytucja Apostolska „Sapientia Christiana”).

Absolwent posiada również kompetencje związane z prowadzeniem dialogów ekumenicznych, tak w grupach formalnych, jak i nie formalnych oraz umiejętność uformowania postawy lidera w działaniu ekumenicznym.