KUL Logo

KULine czyli Dzień Otwarty online

Na KUL drzwi otwarte są przez cały rok. Uniwersytet zaprasza maturzystów do odwiedzin w dogodnym dla nich terminie, ale także stwarza okazję do poznania uczelni online. W najbliższy wtorek i środę (25-26 kwietnia 2017 r.) po południu zapraszamy na kanał YouTube KULstudia. Już od 17.00 startuje tam KULine, czyli Studio Otwarte KUL.

KULine to okazja, żeby poznać ofertę uniwersytetu, który umożliwia studia na ponad 40 kierunkach. Będzie można zdobyć informacje o tym jak przebiega rekrutacja, jak wygląda pomoc stypendialna, możliwości wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ czy wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami. Studenci opowiedzą również o tym, jak wygląda życie studenckie, a od absolwentów będzie można dowiedzieć się dlaczego KUL jest absolutnie wyjątkowym miejscem. KULine to również okazja by poznać uniwersytet „od kuchni” – zobaczyć sale wykładowe, czy akademiki. Będzie można również zapoznać się z poradnikami, które pomogą maturzystom lepiej przygotować się do czekających ich egzaminów.

KULine to kolejny przejaw aktywnej obecności uniwersytetu w Internecie. Jedną z form jest nowa strona dla kandydatów na studia, która została uruchomiona 4 kwietnia, wraz z rozpoczęciem rekrutacji. Tam na bieżąco zamieszczane są wszystkie ważne dla kandydatów informacje i znaleźć można szczegółowe opisy wszystkich kierunków, w tym naszych tegorocznych nowości – hispanistyki oraz doradztwa kariery i doradztwa personalnego na studiach I stopnia, a także kognitywistyki II stopnia.

Uniwersytet zaprasza także maturzystów do odwiedzin „szytych na miarę”, w czasie których mogą poznać uczelnię, wykładowców i interesujące ich kierunki. Wystarczy zgłosić chęć przyjazdu i ustalić program wizyty.